اثر دست و پای تیم برتون در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد

اثر دست و پای تیم برتون در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد

اثر دست و پای تیم برتون در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد

.

اثر دست و پای «تیم برتون» کارگردان سرشناس هالیوودی در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد .  تیم برتون به عنوان یکی از خلاق‌ ترین کارگردان سینمای جهان اثر دست و پای خود را در بلوک سیمانی مقابل ” تئاتر چینی TCL ” در پیاده‌ روی مشاهیر هالیوود ثبت کرد …

.

اثر دست و پای تیم برتون در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد

تقدیر هالیوود از Tim Burton در حالی انجام شده است که فیلم جدید این کارگردان با عنوان «خانه خانم پرگرینی برای بچه‌های عجیب و غریب» قرار است از تاریخ ۳۰ سپتامبر اکران شود.

Tim Burton 58 ساله در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود تاکنون دوبار نامزد جایزه اسکار شده، یک بار برای انیمیشن «عروس مرده» و یک بار برای انیمیشن «فرانکن‌وینی» . وی همچنین برای ساخت فیلم «سوئینی‌تاد» نامزد جایزه بهترین کارگردانی از جوایز گلدن گلوب شد.

Tim Burton به دلیل دیدگاه متفاوت، سبک ویژه و منحصربه‌فرد در فیلم سازی و طراحی شخصیت‌هایی عجیب و متفاوت معروف شده‌ است و از برجسته‌ترین کارگردان‌ها به شمار می‌رود . وی خالق برخی از تاریک‌ترین و مهیج‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما ازجمله «سیاره میمون‌ها»، «ادوارد دست‌قیچی» و «بیتل جوس» است. وی اولین‌بار در سال ۱۹۸۵ برای فیلم «ماجرای بزرگ پی» پشت صندلی کارگردانی نشست، اما با فیلم «بیتل جوس» بود که در سال ۱۹۸۸ به شهرت رسید.

Tim Burton که ۱۴ فیلم بلند در کارنامه سینمایی‌اش دیده می‌شود، از معدود کارگردانانی است که تقریبا در همه ژانرها فیلم ساخته است؛«مریخ حمله می‌کند» و «سیاره میمون‌ها» در ژانر علمی-تخیلی، «ماهی بزرگ» در ژانر فانتزی، «عروس مرده» نامزد جایزه اسکار در شاخه انیمیشن،«سوئینی تاد» در ژانر موزیکال و «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» در ژانر کودکان . از دیگر ساخته‌های این کارگردان آمریکایی می‌توان به «آلیس در سرزمین عجایب»، «بازگشت بتمن»، «چشمان بزرگ»، «بیتل جویس» و «آلیس آنسوی آینه» اشاره کرد.

نوشته اثر دست و پای تیم برتون در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد اولین بار در پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.