دانلود فیلم ایرانی اژدها وارد میشود

دانلود فیلم ایرانی اژدها وارد میشود

دانلود فیلم ایرانی اژدها وارد میشود

ماجرای فیلم ایرانی اژدها وارد میشود از جایی آغاز می شود که خبر پیدا شدن یک مار بزرگ در یک روستا می پیچد و همین باعث اتفاقاتی می شود . پسری وارد روستا میشود او باید ماجرای قتل های زنجیره ای را رمزگشایی کند . برخی از اهالی به او اجازه نمیدند و او را . باماباشید …

.

فیلم رویکردی سورئال و سمبلیک دارد. برخی نقدها کاراکترهای فیلم را که یک زمین‌شناس و همین‌طور یک صدابردار بودند به ترتیب به علم و هنر تشبیه کرده‌اند. همچنین والیه را نماد نسل آینده و اژدهای موجود در فیلم نیز به ایران تشبیه شده. شتر نیز نماد گنج قلم داد شده. ضمن اینکه اشاره به واقعهٔ تصرف هرمز توسط ایران به کمک غرب و همین‌طور استفاده از سعید حجاریان و صادق زیبا کلام در این محصول نمادگرایی فیلم را هرچه بیشتر با مسائل سیاسیِ روز ایران پیوند می‌زند …

.

دانلود فیلم ایرانی اژدها وارد میشود

کارگردان ، تهیه کننده ، نویسنده : مانی حقیقی
مدت زمان۱۱۰ دقیقه
کشور : ایران
بازیگران : امیر جدیدی – همایون غنی‌زاده – احسان گودرزی – نادر فلاح – علی باقری – کیانا تجمل

.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

[ دانلود فیلم ایرانی اژدها وارد میشود ]

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


wiki :

اژدها وارد می‌شود فیلمی به کارگردانی و نویسندگی مانی حقیقی محصول سال ۱۳۹۴ است.

این فیلم برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و در ۴ بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین گشت، همچنین این فیلم در تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده است.

در آغاز فیلم گفته می‌شود که این فیلم بر اساس یک داستان واقعی تهیه شده است. مصاحبه با افراد گوناگون از جمله خود مانی حقیقی این گمان را تقویت می‌کند و عنوان می‌شود داستان صدابردار فیلم خشت و آینه ساخته پدر بزرگ مانی حقیقی ابراهیم گلستان است و در فیلم گفته می‌شود یک گروه سینمایی با دسترسی به این داستان در تلاش است تا فیلم داستانی تهیه کند.

دوم بهمن ماه ۱۳۴۳ است، یک شورلت ایمپالای نارنجی رنگ از قبرستان باستانی می‌گذرد و به سمت کشتی به خاک نشسته‌ای می‌راند.[۱] فیلم دربارهٔ مرگ یک تبعیدی در جزیره قشم است که در فیلم گفته می‌شود مارکسیست-لنینست است. یک مأمور ساواک برای بررسی قتل به قشم می‌رود و متوجه می‌شود که این تبعیدی کشته شده است. او در این جزیره با پدیده عجیبی روبرو می‌شود. پس از دفن هر جنازه‌ای در یک گورستان متروک، زلزله رخ می‌دهد. در فیلم گفته می‌شود که اژدهایی در زیر گورستان زندگی می‌کند. (عنوان فیلم نیز در این ارتباط انتخاب شده است) او به کمک دو دوست زمین‌شناس و صدابردار خود بار دیگر به جزیره می‌رود تا راز این موضوع را کشف کند. در آنجا ماجراهای دیگر اتفاق می‌افتند که سرانجام سرنوشت سه دوست را به گونه‌ای شوم رقم می‌زنند.

در ادامه فیلم، متوجه می‌شوند که فرد مارکسیسم با دختر یکی از محلی‌ها (حلیمه) ارتباط جنسی برقرار کرده و پدر دختر برای انتقام او را می‌کشد و خودکشی را صحنه سازی می‌کند و چارکی (ساواکی مستقر در قشم) نیز این داستان را مخفی می‌کند. چند روز بعد حلیمه حامله را در سردخانه کشتی پیدا می‌کنند و بچه او را وضع حمل می‌کنند ولی حلیمه جان خود را از دست می‌دهد و این سه دوست بچه او را بزرگ می‌کنند. در انتها ساواک از ادامه تحقیقات این سه دوست جلوگیری می‌کنند و می‌خواهد آن‌ها را به قتل برساند آنها متوجه می‌شوند و یکی آنها در حال فرار از دست ساواک کشته می‌شود و دو دوست دیگر از ایران فرار می‌کنند.

نوشته دانلود فیلم ایرانی اژدها وارد میشود اولین بار در پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.